Окуляри Norfin з поляризацією: кому і навіщо потрібні?
Незамінні в подорожах, на рибалці і під час водіння ... Але чим поляризаційні окуляри Norfin відрізняються від інших і чи дійсно вони потрібні?
З чого складаються і чим відрізняються від звичайних?
Лінзи поляризаційних окулярів Norfin складаються з декількох шарів, всередині яких знаходиться спеціальна плівка, в новіших моделях - це поляризаційний лак.
У яких випадках і для якого часу року потрібні?
На жаль, сонячні промені небезпечні не тільки в яскравий сонячний день. У похмурий день і взимку ці окуляри також незамінні, особливо коли підталий сніг кристалізується і відображає сонце не гірше води.
У повсякденному житті відблиски часто виникають на дорозі, що ускладнює процес водіння і створює ризик аварії. Зазвичай це відбувається після дощу, в сонячний день або вранці. Яскраві відблиски можуть ненадовго засліпити водія, погіршити його самопочуття або спотворити картинку.
Він служить в ролі фільтра для сонячних відблисків. Лінзи можуть бути виготовлені зі скла, але найчастіше їх роблять з якісного пластику, тому що він легше і не такий травмонебезпечний, як скло.
Якісні лінзи виготовляються з твердого полімеру або мають спеціальне абразивне покриття, яке вбереже окуляри від подряпин і швидкої поломки.
Основна відмінність поляризаційних окулярів від сонцезахисних в тій самій плівці / лаку-фільтрі, який блокує відбитий, він же горизонтальний світло (відблиски), але пропускає вертикальні промені, які відповідають за колір і контрастність.
Втратити пильність на дорозі - це величезний ризик не тільки для водія, але і для всіх учасників дорожнього руху. З цієї причини багато водіїв замислюються про придбання поляризаційних окулярів.
А ще такі окуляри стали незамінним аксесуаром для любителів риболовлі. Крім захисту очей від відблисків на поверхні води, спеціальне покриття дає змогу спостерігати за рухом у воді, розглядати предмети на дні і в товщі води.
Але не обов'язково бути рибалкою або водієм, щоб піклуватися про своїх очах. Тому такі окуляри стають незамінними помічниками в повсякденному житті багатьох людей, які хочуть розвантажити свої очі від "атаки" сонячних відблисків.
Як обрати?
За кольором:
Сірий - є базовим кольором поляризаційних окулярів, підходить майже для будь-яких умов.
Коричневий - краще підходять для ясної погоди, гірше пропускають світло в похмурий день.
Жовтий - добре підходять для похмурої погоди, в ранкові і вечірні сутінки. В умовах недостатньої освітленості вони підсилюють падаюче світло, роблячи зображення більш яскравим і насиченим.
Рожевий - зручно використовувати в умовах постійно мінливого освітлення.
А що, якщо поганий зір?
Для людей, у яких є проблеми із зором рекомендуємо носити поляризаційні окуляри проти відблисків, а для зору використовувати контактні лінзи.
Догляд за окулярами
Щоб окуляри прослужили вам якомога довше, не забувайте про правила догляду:
- не залишайте окуляри в машині, тому що через нагрітого повітря поляризаційний шар почне злазити, і окуляри втратять свої головні властивості;
- уникайте попадання морської води на окуляри, тому що вона також може зіпсувати поляризаційне покриття;
- зберігайте та перевозите окуляри в жорсткому чохлі;
- після використання протирайте лінзи спеціальною серветкою з мікрофібри;
- не варто протирати окуляри потрапили під руку тканинами або елементами одягу, це може залишити на лінзах подряпини;
- сильно забруднені лінзи можна обережно промити під струменем води, не чіпаючи лінзи руками, після чого протерти спеціальною серветкою;
- не тріть окуляри ніякими рідинами, крім спеціально для них призначених - є ризик пошкодити їх основні захисні властивості.